Hakkımızda


HAKKIMIZDA

YARGAN Özel Güvenlik Eğitim Kurumu, 2006 yılında Özel Güvenlik sektörüne kaliteli eleman yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Kuruluş tarihinden itibaren Özel Güvenlik Eğitim sektörünün İzmir’de en kaliteli kursu olmayı hedef edinmiş ve bu hedef doğrultusunda sürekli çalışmıştır.

Öğrencilerine eğitim süresince rahat edebilecekleri ve kaliteli eğitim alabilecekleri ortamı sunmayı görev edinen YARGAN Güvenlik Kursu; klimalı ve geniş sınıflarında projeksiyon ve benzeri eğitim materyallerini kullanarak, konunun uzmanı eğitimcileriyle hizmet vermektedir.

Öğrencilerimiz ders aralarında geniş bekleme salonumuzda; ücretsiz çay, kahve, su ve tatlı-tuzlu yiyecek ikramlarımızla zamanlarını geçirebilmektedirler.

Devam ettiği sınıfta eğitim konularını yeterince öğrenemediğini düşünen ya da konu tekrarı yapmak isteyen öğrencilerimiz, gireceği sınava kadar açılacak olan diğer sınıflarımıza misafir olarak katılıp konu tekrarlarını ücretsiz olarak yapabilmektedirler.

Kurs bitiminden sonra öğrencilerimize sınava kadar olan süre içinde her hafta ücretsiz deneme sınavları yapılır. Bu sınavlar sonunda beraber soruları cevaplayarak konu tekrarı da yapılmakta olup bu şekilde öğrencilerimizin sınava tam olarak hazırlanmaları sağlanır.

Misyonumuz

Özel güvenlik sektöründe çalışacak kaliteli elemanlar yetiştirmek ve bu sayede sektörün gelişimine katkıda bulunmaktır…

Vizyonumuz

Kaliteli eğitimden taviz vermeyerek sektörün ihtiyacı olan başarılı elemanları yetiştirtmeye devam ederek Özel Güvenlik Eğitimi sektöründe YARGAN markasını oluşturup öncü kurum olarak anılmaktır.

Kurucumuz

Selahattin Gültepe

Polis akademisin yanı sıra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olan Selahattin GÜLTEPE uzun yıllar Emniyet Genel Müdürlüğünde özellikle Interpol Dairesi'nde çalışmıştır.

2006 yılında Yargan Özel Güvenlik Kursunu kurmuştur. Aynı yıl İzmir ve Ege Bölgesi'ndeki şirketlerin katılımıyla Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği'ni kurmuş ve sonrasında Türkiye'de kurulu bulunan Özel Güvenlik Derneklerini bir araya getirerek Özel Güvenlik Dernekleri Federasyonu’nun kuruluşunda, kurucu olarak yer almıştır.

Sektöre büyük katkılarda bulunan Kurucumuz Selahattin Gültepe 2012 yılı Kasım ayında vefat etmiştir kendisini saygıyla anıyoruz.